2021 február 09-én sor került a GAL Sepsi Egyesület idei első közgyűlésére. Az ülésen részt vettek az egyesület alapító tagjainak képviselői.
A találkozó során a következő a témák kerültek kibontásra:
1. Az egyesület éves tevékenységének bemutatása. A 2020 -as év főbb eredményei a következők voltak:
- 3 pályázati kiírás melyet tájékoztatók és pályázatíró műhelyek kísérletek.
- 5 benyújtott és elbírált pályázati javaslat: 3 infrastrukturális beruházási projekt (POR) és 2 humán tőke – beruházási projekt (POCU)
- 6 044 922 euró volt kihelyezve vissza nem térítendő támogatás formájában
- 1000 személy részesül POCU és ROP típusú projektek eredményeiből
- Szintén 2020 folyamán megújult a Sepsi Helyi Fejlesztési Terv, amelynek teljes megvalósítási értéke 10 039 964,1 euró ebből 7 000 000 euró POR és POCU típusú vissza nem térítendő finanszírozás és 3 039 964,1 euró egyéb forrásokból illetve a sepsiszentgyörgyi önkormányzat hozzájárulása.
- Két új projekt elindítása illetve ezekben partnerként való részvétel: „Uplift – a jövő generációi közötti egyenlőtlenségek leküzdésére szolgáló módszerek és városi politikák” és a „Lakhatás” projekt, amelyen keresztül az egyesület egy intézkedéscsomagot kezdeményezett az Őrkői lakhatási folyamat megkönnyítésére, a ZING CONSULTING tanácsadó cég bevonásával, melynek szakértői csapata a kolozsvári Pataréten vitt végre egy társadalmi szegregáció mentes projektet.
2. Döntés az éves tagsági díjról (ez megegyezik az előző évivel): így Sepsiszentgyörgy önkormányzata évi 150 000 lejjel, a Szociális Támogatási Igazgatóság (DAS) 10 000 lejjel, a Tega 10 000 lejjel és a civil szervezetek 50 lejjel támogatják a Sepsi GAL egyesület működését, a magánszemélyek mentesülnek a tagdíjak alól.
3. A találkozó keretén belül megtörtént a POCU / GALSEPSI / 2020/5/03 / OS 5.1 pályázatok Elbíráló Bizottságának (EB) és a Fellebbezési Bizottság (FB) tagjainak kinevezése, a bizottságok a héten tartják megalakuló gyűléseiket.
4. A negyedik napirendipont a Sepsi GAL Egyesület 2021 – 2023 közötti időszakra vonatkozó stratégiai tervének bemutatása volt: jövőkép, küldetés, stratégiai célok és a főbb beavatkozási területek. Ez úton az egyesület ügyvezető igazgatója, Veres-Nagy Tímea tematikus munkacsoportok szervezését javasolta a következő témák mentén: Szociális szolgáltatások, Szociális lakások és Kommunikáció. A közgyűlés tagjai érdeklődési területük függvényében jelezték részvételi szándékukat a munkacsoportokba.